• Windows XP
• Windows Vista
• Office Sistemleri
• Server Sistemleri
• Lisanslama
• Microsoft CRM
• Microsoft Çözümleri

Ana Sayfa

 

 

 


Microsoft Windows® Vista
 
+ Kullanıcı Deneyimi
+ Güvenlik
+ Arama ve Düzenleme
+ Windows Internet Explorer 7
+ Kenar Çubuğu ve Araçlar
+ Performans
+ Windows Yedekleme
 
+ Ağ
+ Windows Side Show
+ Konuşma Tanıma
+ Yardım ve Görüş
+ Windows Update
+ Eşitleme Merkezi
KULLANICI DENEYİMİ

Yukarı

Windows Vista, bilgileri görüntüleme, bulma ve düzenleme becerilerinizde kendinizi güvenli hissetmenize yardımcı olmanın yanı sıra bilgisayar kullanımını denetlemenize olanak sağlayacak biçimde tasarlanmıştır ve yeni bir kullanıcı deneyimi sunar.

Windows Vista'nın görsel zenginliği, ortak pencere öğelerini azaltmak yoluyla, ekrandaki içeriğe nasıl erişeceğinizi düşünmektense içeriğe odaklanmanızı sağlayarak, bilgisayar kullanımı deneyiminizin gelişmesine yardımcı olur. Masaüstü çok daha bilgilendirici, kolay anlaşılır ve yardımcıdır. Ayrıca yeni araçlar sayesinde bilgisayarınızdaki bilgiler daha anlaşılır olduğu için, dosyalarınızın içeriğini açmadan görebilir, uygulama ve dosyaları hızla bulabilir, açık pencereler arasında etkin olarak gezinebilir, sihirbazları ve iletişim kutularını daha güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz.
 
GÜVENLİK

Yukarı

Windows Vista, bugüne kadar geliştirilmiş en güvenli Windows sürümü olacak biçimde tasarlanmıştır. Windows Vista'daki yeni özellikler, kişisel bilgisayarınızı en iyi şekilde kullanmak için gereken denetimi ve güveni sağlamanıza yardımcı olur.
 
ARAMA VE DÜZENLEME

Yukarı

Windows Vista, dosyalarınızı arama ve düzenleme işlemlerinde size daha fazla esneklik sağlar. Hızlı Arama kutusu ve Gelişmiş Sütun Başlıkları gibi yeni denetimler, ekrandaki çok miktarda veriyi dilediğiniz biçimde yönetmenizi kolaylaştırır.
 
WINDOWS INTERNET EXPLORER 7

Yukarı

Windows Vista, Internet Explorer deneyimini geliştiriyor. Yakında sunulacak Internet Explorer 7 sürümü, yeni ve önemli güvenlik ve gizlilik özelliklerinin yanı sıra, sekmeli göz atma, satır içi arama ve sığdırarak yazdırma gibi özelliklerle günlük görevleri kolaylaştırıyor.

 
KENAR ÇUBUĞU VE ARAÇLAR

Yukarı

Bilgisayarınızı kullanarak daha fazla bilgiye eriştikçe, daha fazla görev gerçekleştirdikçe ve daha fazla yazılım uygulamasıyla etkileşim kurdukça, bilgi yükü de aynı oranda artar. Yalnızca hava durumuna bakmak için bir Web tarayıcı, takviminizi görüntülemek için bir uygulama ve birkaç sayıyı toplamak için bir hesap makinesi programı açabilirsiniz. Bilgisayarda yaptığınız etkinliklerde bilgi ve görevleri parmaklarınızın ucuna getiren basit, özel ve fazla yük getirmeyen?küçük uygulamalara gereksinim duyacaksınız.

Windows Kenar Çubuğu, bilgileri bir bakışta sunan ve sık kullanılan araçlara kolay erişim sağlayan,?kullanımı kolay ve özelleştirilebilir küçük uygulamalar olan çeşitli araçlara anında erişim sağlayarak kişisel üretkenliğinizi artırır.

 
PERFORMANS

Yukarı

Uyku durumu, Hızlı Getirme, Dış Bellek Sürücüsü (EMD) ve Karma Sabit Sürücü gibi yeni özellikleriyle Windows Vista, üretkenliğinizi artırmaya yardımcı olacak biçimde tasarlanmıştır. Hızlı Getirme, kullanılabilir RAM'den en iyi şekilde yararlanmak için belleğin yönetilmesine yardımcı olur. EMD teknolojisi, RAM eklemeden performansın artırılmasını sağlar. Windows Vista ayrıca pil ömrünü, performansı ve güvenilirliği artırmak için Karma Sabit Sürücü teknolojisinden de yararlanır. Windows Vista ile, siz hazır olduğunuzda sisteminiz de hazırdır.
 
WİNDOWS YEDEKLEME

Yukarı

Windows Vista, önemli bilgilerinizi hiçbir zaman kaybetmemenizi sağlamaya yardımcı olan önemli yenilikler içerir. Windows Vista donanım hataları, kullanıcı hataları ve diğer sorunlardan korunmak için çok katmanlı yedekleme ve geri yükleme özellikleri sunar. Bu yenilikler, sistem geri yükleme geliştirmeleri, Windows Yedekleme adı verilen yeni bir özellik ve Windows Server ürün ailesi ile kullanılmaya başlanan ve artık kişisel bilgisayarlar için de sunulan yeni bir özellik olan Birim Gölge Kopyasıdır.
 

Yukarı

Windows Vista, ağınızın kurulumunu ve kullanımını kolaylaştıran, onu daha güvenli ve daha güvenilir yapan yeni özellikler içerir. Şirketinizin ağına kablosuz olarak bağlanabilir, bir Internet bağlantısını ve yazıcıları paylaşabilir, bilgisayarlar arasında dosya kopyalayabilir veya en sevdiğiniz eğlence öğelerini evinizin çeşitli yerlerinde kullanabilirsiniz. İster evinizde, ister bir küçük veya büyük ölçekli işletmede olun, Windows Vista, bağlanabilirliği kolaylaştırarak sizin için önemli olan konulara odaklanabilmenizi sağlar
 
WİNDOWS SIDE SHOW

Yukarı

Dizüstü bilgisayar kullanıyorsanız, bir iletiye bakmak veya bir adres ya da telefon numarası bulmak için dizüstü bilgisayarınızı başlatmanın pratik olmadığını biliyorsunuzdur.
 
KONUŞMA TANIMA

Yukarı

Windows Vista'daki Konuşma Tanıma özelliği, bilgisayarınızla sesli olarak etkileşim kurabilmenizi sağlar. Fare ve klavye kullanımınızı önemli düzeyde azaltarak, üretkenliğinizi korumanıza ve hatta artırmanıza olanak tanır. Ana uygulamalarda belgeleri ve e-posta iletilerini dikte edebilir, sesli komutları kullanarak Web'deki formları doldurabilir ve gördüğünüz öğeleri sesli olarak söyleyerek Windows Vista'yı ve uygulamaları sorunsuz olarak yönetebilirsiniz.


 
 
YARDIM VE GÖRÜŞ

Yukarı

Windows Vista, sorun çözümleme sürecini hızlandıran bir dizi özelliğiyle, kendi başına yardım almayı iyileştirecek ve destek uzmanlarına yönelik merkezi araçları geliştirecek biçimde tasarlanmıştır.
 
WINDOWS UPDATE

Yukarı

Windows Update, Microsoft Windows Vista yazılım güncelleştirmelerini sağlayarak bilgisayarınızın güncel ve daha güvenli kalmasına yardımcı olur. Windows Update'i, güncelleştirmeleri otomatik olarak karşıdan yükleyip kuracak biçimde yapılandırabilirsiniz. Bir kez ayarladıktan sonra, varlığını unutabilirsiniz.

Windows Vista'da, Windows Update'in becerileri Windows XP'dekinden çok daha geliştirilerek, güncelleştirmelerin daha kolay ve daha zahmetsiz yapılabilmesi sağlanmıştır.

 
EŞİTLEME MERKEZİ

Yukarı

Yeni bir özellik olarak sunulan Windows Vista Eşitleme Merkezi, birkaç farklı senaryoda veri eşitlemeyi yönetebileceğiniz bir konumdur: birden çok kişisel
bilgisayar, ağ sunucuları ile kişisel bilgisayarlar ve kişisel bilgisayarınıza bağladığınız aygıtlar arasında.


 
 
 

Daha fazla bilgi için Microsoft sistesini ziyaret edin